Branické divadlo bylo otevřeno premiérou divadelní komedie „Dva Nahatý chlapi“

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se po pěti letech otevřelo veřejnosti Branické divadlo. Svou činnost zahájilo českou premiérou komedie „Dva Nahatý chlapi“ od francouzského autora Sébastiena Thiéryho. Všechna místa v hledišti byla obsazena, dorazili například čestní občané zpěvák Václav Neckář a ilustrátor a spisovatel Jaroslav Němeček, bývalá starostka Miroslava Studenovská, členové Rady nebo Zastupitelstva městské části Praha 4, ale i místními obyvatelé. Slavnostní otevření Branického divadla - 3. 11. 2016

„V polovině září letošního roku jsem předal panu Čížkovskému a paní Hanychové symbolický klíč od branické divadelní scény. Jsem proto rád, že se jim podařilo za necelé dva měsíce zprovoznit divadlo a zahájit tím novou divadelní scénu,“ uvedl zástupce starosty pro majetek a podporu podnikání Lukáš Zicha (STAN – Tučňák). „Přeji jim do jejich první divadelní sezóny mnoho spokojených diváků.“

Koncem července letošního roku vybrala městská část Praha 4 nového nájemce Branického divadla, kterým se stala společnost BCD CZ. Ta získala divadelní budovou do pronájmu na tři roky s opcí na další tři roky a se zvýhodněným nájemným po dobu jednoho roku. Společnost BCD CZ přes prázdniny provozovala v Dominikánském dvoře novou letní divadelní scénu Letní divadelní dvůr, kterou za dva měsíce navštívila tisícovka návštěvníků.

Více informací o repertoáru naleznete na webových stránkách www.branickedivadlo.eu, kde naleznete veškeré informace.

FOTOGRAFIE ZE SLAVNOSTNÍ PREMIÉRY DNE 3. 11. 2016

Zveřejněno: 09.11.2016 – tiskový referent David Polák,