Běžecká škola Prahy 4 pokračuje

Úspěšná Běžecká škola Prahy 4 vstoupila do svého druhého ročníku. Je určena pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici, nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu. Na konci března se uskutečnila výroční padesátá lekce, s příchodem jara a změnou času na letní, se po této lekci běžecká škola přestěhovala ze Žlutých lázní zpět do Krčského lesa.

Starosta Petr Štěpánek na srazu Běžecké školy Prahy 4 v Krčském lese

„Cílem tohoto projektu městské části Praha 4 je sdružit všechny příznivce běhání a umožnit jim, podle jejich výkonnosti, společný a tělu zdravý pohyb v tréninkových skupinách s odborným lektorem,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).

Běhání prožívá svoji renesanci a věnují se mu denně miliony lidí po celém světě. Není divu, jde o nízkonákladový sport, běhat lze za každého počasí a jako doplněk je běh ideální k jiným sportovním činnostem. Do bezplatné Běžecké školy Prahy 4 se mohou přihlásit výkonnostní běžci i naprostí začátečníci, skupinky přátel, maminky s malými dětmi, senioři, notoričtí odvykači kouření, bojovníci s nadváhou a další.

„Jsme rádi, že běhání na čtyřce má velký úspěch u našich obyvatel, ale těší nás i to, že se stalo inspirací také pro jiné městské části, právě dnes totiž startuje na Ladronce v režii stejného týmu jakou nás Běžecká škola Prahy 6,“ uvedl zástupce starosty Zdeněk Kovářík (ODS). 

Termíny srazů Běžecké školy Prahy 4 jsou zveřejňovány v Kalendáři akcí městské části Praha 4 nebo na Facebookové stránce školy.

Běžecká škola Prahy 4 - banner 4


Vytisknout