Archiv

123
 • Seznam škol na území Prahy 4, jejichž zřizovatelem není MČ Praha 4


  Přinášíme průběžně aktualizované informace o školských zařízeních na území Prahy 4, jejichž zřizovatelem není městská část Praha 4.
 • Mateřská škola BoTa přivítala děti v novém


  Městská část Praha 4 splnila slib, který dala rodičům dětí z Nuslí ještě v předchozím volebním období, a nákladem převyšujícím částku 16 milionů korun kompletně zrekonstruovala objekt Mateřské školy Boleslavova.
 • Mateřská škola v Praze 4 ponese jméno tvůrce oblíbeného Krtečka


  Mateřská škola Zdeňka Milera – právě tak by se měla již brzy jmenovat stávající školka v Jitřní ulici v pražských Hodkovičkách. Ve druhé polovině března navíc v Praze 4 proběhl zápis do mateřských škol, zřejmě se podaří umístit více než 95 % dětí.
 • Počet dětí ve Sportovních centrech Prahy 4 už překročil čtyři stovky


  V letošní sezóně 2011/2012 je do výjimečného projektu Sportovních center Prahy 4 zapojeno již 10 základních škol, při kterých funguje 16 sportovních center. Ta jsou určena bez rozdílů chlapcům i dívkám. Počet malých sportovců překročil v letošní, třetí sezóně fungování center, již čtyři stovky!
 • Projekt česko-švýcarské spolupráce v oblasti školství je v plném proudu


  Na základě žádosti o dotaci je pod dohledem Ministerstva financí ČR realizován projekt v rámci Švýcarsko-české spolupráce.
 • Rada vybrala Duncan Centre za staronového nájemce školy v Braníku


  Rada městské části Praha 4 vybrala nového nájemce školského objektu v Braníku. Stala se jím taneční konzervatoř Duncan Centre, současný nájemce této budovy, kterou zřizuje hlavní město Praha.
 • Praha 4 otevřela první Montessori třídu v ZŠ a tři nové třídy mateřské školy


  Investice do škol v řádech desítek milionů korun, 1154 nových prvňáků nebo otevření první Montessori třídy v základní škole v Praze 4. Právě tak odstartoval v pondělí 3. září 2012 ve čtvrté městské části nový školní rok.
 • Praha 4 nesouhlasí se stěhováním Obchodní akademie


  Magistrát hlavního města Prahy naplánoval sloučení Obchodní akademie ve Svatoslavově ulici v Nuslích s Obchodní akademií Hovorčovická. Praha 4 se stěhováním obchodní akademie z Nuslí zásadně nesouhlasí.
 • Praha 4 podporuje sportování dětí i dospělých


  Praha 4 dlouhodobě podporuje sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Každoročně přispívá na činnost nestátních neziskových organizací působících v oblasti sportu, tělovýchovy a využívání volného času dětí a mládeže. Podporuje sportovní centra pro školáky a nyní zpřístupnila sportoviště v základních školách i dospělým amatérským sportovcům. Celkem se od září otevřelo pro veřejnost 18 hřišť u základních škol v městské části Praha 4.
 • Žáci OAEL Svatoslavova se stali výhercem 2. kola soutěže EUROSCOLA 2013


  Třída 3.B z Obchodní akademie a ekonomického lycea Svatoslavova se stala výhercem 2. kola soutěže EUROSCOLA 2013. Soutěžilo se v návrhu originálního plakátu, který ilustruje roli Evropského parlamentu v životě Evropana. Motto výherního plakátu bylo: "ZVOLTE SI SVŮJ PARLAMENT, MĚJTE DOHLED NAD SVOU ZEMÍ". Hlavní cenou soutěže je finanční příspěvek na společný výlet pro studenty do Štrasburku.
 • Praha 4 opravila hřiště v ZŠ Sdružení


  Za více než dva a půl milionu korun zrekonstruovala městská část Praha 4 víceúčelové hřiště u základní školy Sdružení v Nuslích. I toto sportoviště bude, podobně jako další hřiště v areálech základních škol, využíváno pro výuku a sportovní aktivity žáků školy a v odpoledních hodinách i širokou veřejností.
 • Praha 4 chce jednat o speciální školce Aloyse Klara


  Praha 4 chce s Magistrátem hlavního města Prahy jednat o budoucnosti mateřské školy Aloyse Klara v Horáčkově ulici, protože dává přednost dohodě před jakýmkoli jiným řešením. Starosta městské části Praha 4 Pavel Caldr proto požádal o schůzku s pražským primátorem Tomášem Hudečkem.
 • Magistrát ignoruje jednání o mateřské škole Aloyse Klara


  Městská část Praha 4 se snaží vyřešit situaci speciální mateřské školy Aloyse Klara v Horáčkově ulici, představitelé hlavního města Prahy však jednání s Prahou 4 ignorují. Dnes bez omluvy či vysvětlení nepřišli na plánované jednání se starostou Pavlem Caldrem a zástupkyní starosty Ivanou Staňkovou, které se mělo konat v budově Magistrátu hlavního města Prahy.
 • Velký úspěch žáků ze ZŠ Křesomyslova


  Pražský pětiboj vyhráli žáci ze ZŠ Křesomyslova. Čtyři stovky nadšeně sportujících dětí zaplnily arenu Sparty na Podivnném Mlýnu, kde se konal druhý ročník Pražského pětiboje, akce projektu OVOV. Nejvíce bodů v pěti disciplínách nasbírali žáci ZŠ Křesomyslova. Nasbírali celkem 19 960 bodů. Gratulujeme!
 • Soutěž základních a mateřských škol o „Nejlepší staročeský pokrm z brambor“


  Městská část Praha 4 vyhlásila k 50. výročí systému školního stravování pro kolektivy školních jídelen základních a mateřských škol soutěž o „Nejlepší staročeský pokrm z brambor“. Soutěž proběhla ve dnech 11. 3. 2014 pro základní školy a 13. 3. 2014 pro mateřské školy. Podmínkou soutěže bylo zařazení pokrmu na jídelní lístek školy.
 • Soutěž pro školní jídelny – Netradiční použití plodů podzimu ve školním stravování


  Městská část Praha 4 vyhlásila soutěž pro kolektivy školních jídelen základních a mateřských, které zřizuje s podzimní tematikou - „Netradiční použití plodů podzimu ve školním stravování.“Soutěž proběhla29. září 2014 pro mateřské školy a 1. října 2014 pro základní školy. Podmínkou soutěže bylo zařazení pokrmu na jídelní lístek školy.
 • Praha 4 snižuje energetickou náročnost školních objektů


  „Snižování energetické náročnosti budov a úspora provozních nákladů na vytápění patří k našim prioritám,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice). “Zateplením ušetříme významnou částku za energie, kterou budeme moci využít pro potřeby škol a ku prospěchu našich obyvatel i v jiných oblastech,“ dodala zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice).
 • Pražský pětiboj 2015 ovládli úspěšně žáci ze ZŠ Křesomyslova


  Ve sportovní aréně Sparty se i letos konala zimní soutěž pro žáky základních škol Pražský pětiboj, která se pořádá v rámci projektu OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Zaregistrováno bylo celkem 39 družstev ze základních škol z celé Prahy. Nejvíce bodů v pěti disciplínách (trojskok, švihadlo, leh – sed, dribling, medicinbal) nasbírali žáci ZŠ Křesomyslova a umístili se tak na 1. místě s 21 207 body, navázali tak na vítězství z loňského ročníku soutěže.
 • Žáci v Praze 4 dokumentují vzpomínky pamětníků


  Pražské povstání, vyhlazení Lidic, hladomor na Ukrajině, prostředí disentu nebo pochod smrti, pamětníky těchto dějinných momentů vyhledávají a natáčejí žáci základních škol v Praze 4 v rámci projektu Příběhy našich sousedů. Jeho organizátorem je městská část Praha 4 ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Post Bellum. „Žákovské týmy naslouchají pamětníkům významných dějinných událostí minulého století, natáčejí jejich vyprávění a nahrávky publicisticky zpracovávají do podoby ucelených životních příběhů,“ uvedl radní pro kulturu Michal Hroza (TOP 09).
 • Starosta Petr Štěpánek odměnil vítěze Pražského pětiboje 2015


  Starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek a zástupkyně starosty pro oblast školství Iva Kotvová (oba Trojkoalice) se dnes setkali s žáky Základní školy Křesomyslova, kteří se umístili na 1. místě ve sportovní soutěži Pražský pětiboj všestrannosti 2015. Ocenil jejich úspěšnou reprezentaci školy i městské části a předal jim drobné dárky, které jim mají připomínat vynikající sportovní výsledky.
 • Matematický Ámos je na Kavkách


  Žákovský parlament Školy Kavčí hory, K Sídlišti 840, inicioval mezi žáky hlasování o Zlatého Ámose. Tuto anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura.
123