14. ročník Mezinárodní školní olympiády

V dubnu letošního roku se bude konat již 14. ročník Mezinárodní školní olympiády ze základů věd. Finále soutěže proběhne ve středu 11.4.2018, slavnostní vyhodnocení se uskuteční v pátek 13.4.2018 v dopoledních hodinách. Místo bude upřesněno.

Projektu se účastní žáci druhého stupně ZŠ a prvního stupně víceletých gymnázií a lyceí z Běloruska, Číny, Kyrgyzstánu, Ruska, Tádžikistánu, Turecka, Ukrajiny a České republiky. Tak jako v loňském roce se bude soutěžit v matematice, fyzice, biologii, dějepisu, zeměpisu, anglickém jazyce, výtvarné a hudební výchově. Soutěž probíhá jak prezenční formou v ZŠ Nedvědovo náměstí v Praze 4 - Podolí, tak i formou korespondenční. Účast škol je bezplatná.

Soutěž probíhá pod záštitou městské části Praha 4 na základě dohody o spolupráci, která byla podepsána mezi městskou částí Praha 4 a Domem učitelů v Jekatěrinburgu.

Olympiáda je součástí přehledu soutěží, který zveřejňuje Národní institut dětí a mládeže MŠMT. Informace je možné získat na webu soutěže www.urfodu.ru.

Přihlásit se je možné ještě do konce ledna 2018 na e-mail: janazykova@centrum.cz, tel. 602 395 480, kde Vám zodpovíme konkrétní dotazy.

Kontaktní osoba za organizační výbor: PhDr. Jana Zýková
Zveřejněno: 10.01.2018 – tiskový referent Roman Rogner